FK NOVÝ JIČÍN - FK SLAVIA OPAVA  4:0 (0:0)

Branky: 49., 80. Staněk, 70., 74. Horák.

Sestava Slavie: Klein - Pokorný, Vaško, Čapec, Herrmann – Žídek (80. Falhar), Exner, Továrek (64. Chalupa), Sedláček (19. Elbl) - Džemla, Frank. Trenér: Petr Čelůstka.

FK SLAVIA OPAVA - TJ SOKOL ČECHOVICE  4:1 (1:1)

Branky: 2., 51., 56. Chalupa, 88. Žídek - 8. Bílý.

Sestava Slavie: Klein - Pokorný, Vaško, Čapec, Falhar (46. Valík) – Žídek, Herrmann (80. Kurka), Elbl, Chalupa - Džemla, Frank (65. Režnar). Trenér: Petr Čelůstka.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 12. KOLO

28.10. 2015, 14:00

FK SLAVIA OPAVA - FK KRNOV  4:3 (3:1)

Branky: 18., 27., 31. Frank, 89. Elbl - 35. Chrobák, 65. Konior, 80. Szotkovski.

Sestava Slavie: Klein - Pokorný, Vaško, Čapec, Falhar (68. Valík) – Žídek (74. Rubý), Herrmann, Exner, Elbl, Chalupa - Frank. Trenér: Petr Čelůstka.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 11. KOLO

24.10. 2015, 10:15

SK UNIČOV - FK SLAVIA OPAVA  2:0 (0:0)

Branky: 65. Pěruška, 73. Holouš.

Sestava Slavie: Laci - Pokorný, Vaško, Čapec, Falhar – Žídek (56. Chalupa), Herrmann, Exner, Rubý, Elbl - Frank. Trenér: Petr Čelůstka.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 10. KOLO

17.10. 2015, 10:00

FK SLAVIA OPAVA - FK SAN-JV ŠUMPERK  2:1 (0:0)

Branky: 61. Žídek, 84. Frank - 72. Dostál.

Sestava Slavie: Klein - Valík, Vaško, Čapec, Falhar – Žídek, Herrmann, Rubý, Elbl, Chalupa - Frank. Trenér: Petr Čelůstka.

Starší dorostenci nastoupili doma po sérii dvou venkovních utkání, ve kterých nezískali ani bod. Kouč Čelůstka musel opět improvizovat se sestavou, neboť mu z různých důvodů chyběla šestice hráčů: Exner, Pokorný, Hoza, Hujo, Džemla a Továrek. Příležitost tak dostal Valík, věkem patřící do mladšího dorostu, a od začátku hrál rovněž Rubý, jenž spadá dokonce k žákům.

Od úvodního hvizdu bylo k vidění množství nepřesností. Na těžkém, podmáčeném terénu se kombinace nedařila ani jednomu z týmů. Hráči kazili i nejjednodušší přihrávky, čímž se prakticky okrádali o šance k zakončení. Diváci sledovali tvrdý boj ve středu hřiště s minimem brankových příležitostí. Nebezpečná akce stojící za zmínku přišla až po půl hodině hry. Hosté po zisku míče bleskově přešli do protiútoku, ale přečíslení tři na jednoho vyřešili velmi špatně. Slavia kontrolovala vzápětí. Chalupův roh gólman Effenberger podskočil, míč se odrazil k Rubému, který však trefil jen na brankové čáře klečícího obránce. Svižnou pětiminutovku zakončil střelou z voleje Žídek. Bohužel prostor mezi tyčemi netrefil a ohrozil spíše štamgasty z nedaleké "chýše", jak se hospodě vedle hřiště přezdívá. Před odchodem do kabin ještě jednou zahrozil i Šumperk. Šebela v rychlostním souboji nedal šanci Falharovi, nicméně dobře postaveného Kleina neprostřelil.

Druhý poločas zprvu připomínal úvod střetnutí. Celá řada zbytečných ztrát míče nedovolila žádnému z celků výrazněji ohrozit branku soupeře. Stejně jako v první půli tak zahrozili domácí prostřednictvím rohového kopu. Effenberger opět podskočil centr, jenže Čapec zaváhání nečekal a míč mu doslova spadl na hlavu, od níž se odrazil nad břevno. První pohledná akce Slavie ovšem nedlouho poté skončila gólem. Elbl našel nadýchaným obloučkem zcela volného Žídka, ten si prvním dotekem dokonale připravil střeleckou pozici a druhým nekompromisně zavěsil - 1:0. Vedení vydrželo domácím pouze deset minut. Jurka prošel z pravé strany celým pokutovým územím, nezištně přihrál ještě lépe postavenému Dostálovi, jehož utěšená rána zapadla nechytatelně k bližší tyči - 1:1. Utkání poté nabralo rychlý spád. Rozhodčí byl donucen krotit emoce několika žlutými kartami, neboť tvrdost zákroků mnohdy přesáhla únosnou mez. O čistě fotbalové momenty nouze také nebyla. Frank efektně oklamal svého strážce a vybídl ke skórování Žídka. Opavský záložník si však druhou trefu v zápase nepřipsal. Na druhé straně zakončoval oku lahodící kombinaci hostí Dostál, ale gólovou radost mu zhatil fantastickým reflexem Klein. V 83. minutě došlo v pokutovém území Slavie k velmi sporné situaci. Unikajícího Jurku poslal k zemi Čapec a lavička Šumperku vyskočila jako jeden muž. Píšťalka sudího Slaminky nicméně zůstala němá. Obranný odkop domácích vzápětí katastrofálně zpracoval stoper Čejka, čímž nabídl samostatný nájezd rychlonohému Frankovi. Nejlepší kanonýr sešívaných zachoval pevné nervy a s přehledem zajistil svému týmu vítězství - 2:1. Rozhodčí byl po závěrečném hvizdu vystaven silné kritice trenérů i hráčů hostí, ale konečný stav pochopitelně zůstal nezměněn.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 9. KOLO

7.10. 2015, 13:30

FK VSETÍN - FK SLAVIA OPAVA  4:1 (3:0)

Branky: 42., 66. Fojtů, 13. Helis, 35. Kovács – 90. Exner.

Sestava Slavie: Klein - Pokorný, Vaško, Čapec (46. Valík), Falhar – Elbl (46. Rubý), Sedláček, Exner, Chalupa, Frank - Herrmann. Trenér: Petr Čelůstka.

Starší dorostenci o víkendu nehráli. Do Vsetína odcestovali ve středu. S favorizovaným domácím mužstvem, jemuž v tabulce Moravskoslezské divize patří druhá pozice, bohužel už v poločase prohrávali o tři góly, a přestože se po změně stran výrazně zlepšili, odjeli z Valašska bez bodu.

První půle nabídla divákům jednoznačný scénář. Domácí potvrzovali, že jejich postavení v tabulce není náhodné. Ve všech aspektech hry byli lepší, což se zákonitě projevilo i na skóre. „Soupeře jsme nedokázali dostupovat, propadávaly nám balóny, byli jsme všude pozdě. Když už jsme se dostali na útočnou polovinu, špatnou přihrávkou jsme šanci k zakončení zahodili. Po vlastních chybách jsme navíc Vsetínu umožnili třikrát skórovat,“ započal hodnocení duelu kapitán Slavie Jakub Herrmann. Jedinou příležitost červenobílých měl krátce před odchodem do kabin Exner, ale svou střelou jen pohladil tyč.

Během poločasové přestávky kouč Čelůstka výrazně zamíchal sestavou. Herrmanna stáhl z útoku do obrany a na hřiště poslal Valíka s Rubým. „Byli jsme jako vyměnění. Neprohrávali jsme osobní souboje, kombinace se zlepšila a vypracovali jsme si i několik zajímavých šancí,“ pokračoval kapitán Slavie. Aktivní byl především záložník Exner, nicméně ani jedna z jeho střel za zády brankáře neskončila. Další možnosti ke korekci nepříznivého stavu měli Sedláček s Valíkem, ale pumelice prvně jmenovaného skončila na tyči a Valík z následné dorážky neuspěl rovněž. Za hlavu se po neproměněném nájezdu chytal i kanonýr Frank. Jak už to bývá, udeřilo na druhé straně. „Celý zápas jsme si špatně přebírali hráče při bránění standardních situací. Inkasovali jsme tak v závěru první půle a také po změně stran. Prospaný první poločas nás připravil o lepší výsledek. Vlastními chybami jsme soupeře posadili na koně. Doufám, že se dostaneme zpět do pohody a naladíme se už v příštím utkání na vítěznou vlnu,“ zakončil Herrmann. Tečku za utkáním udělal v nastavení krásnou ranou z voleje Exner, ale na víc už se hosté nezmohli.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 8. KOLO

26.9. 2015, 10:15

KMK ZUBR PŘEROV - FK SLAVIA OPAVA  4:0 (1:0)

Sestava Slavie: Klein - Pokorný, Hoza, Vaško, Herrmann (65. Rubý) - Elbl, Hujo (35. Valík), Továrek, Exner, Chalupa - Frank (70. Tůma). Trenér: Petr Čelůstka.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 7. KOLO

19.9. 2015, 10:00

FK SLAVIA OPAVA - FK JESENÍK  3:2 (1:1)

Branky: 24. Herrmann, 81. Čapec, 88. Frank - 13. Hloušek, 53. Prachař.

Sestava Slavie: Klein - Pokorný, Hoza, Čapec, Žídek (57. Hujo) - Elbl, Vaško, Exner, Chalupa - Herrmann, Frank (89. Valík). Trenér: Petr Čelůstka.

Až nečekaně velké problémy měli před týdnem starší dorostenci. Do Opavy totiž zavítal poslední celek divizní tabulky z Jeseníku a čekalo se jednoznačné vítězství. Na hřišti však svěřenci Petra Čelůstky dlouho tahali za kratší část provazu. Velmi šťastné tři body jim zajistil až Jan Frank brankou minutu před koncem.

Úvod střetnutí patřil hostům. Kleina prověřil dvakrát v rozmezí pěti minut Prachař. Vzápětí musel další slibně vyhlížející akci hasit skluzem na poslední chvíli Žídek. Slavia poprvé zahrozila ze standardní situace. Chalupa našel přesným centrem nabíhajícího Čapce, který už téměř zvedal ruce nad hlavu, ale obránce Jeseníku zachránil svůj tým a s vypětím všech sil vytlačil míč na břevno. Vedoucí gól měl o chvíli později na kopačce také kapitán Herrmann. Po Frankově samostatné akci si ovšem špatně srovnal krok a brankář Pastucha nakonec ani nemusel zasahovat. Zápas měl nicméně velice solidní tempo. Hráči obou týmů doslova jezdili po zadku, z čehož vyplynulo několik opravdu velice tvrdých zákroků. Ani o čistě fotbalové momenty však nebyla nouze. Ve 12. minutě hosté podnikli rychlou přímočarou akci. Janíček milimetrově přesným centrem oslovil Hlouška, jenž z malého vápna nemohl minout – 0:1. Odpověď červenobílých přišla záhy. Pokorný poslal do úniku Franka, ten v rychlostním souboji předčil svého strážce a nabídl vyrovnání důraznému Herrmannovi – 1:1. Druhá polovina prvního dějství příliš zajímavých příležitostí nenabídla. Za zmínku stojí jen pěkná kombinační akce Jeseníku, kterou zakončil Mráz střelou do rukavic připraveného Kleina.

Po změně stran diváci dlouho na gól nečekali. Série prohraných osobních soubojů a následný nedůrazný obranný odkop připravil šanci Prachařovi. Záložník hostí nejprve jesličkami potupil jednoho ze stoperů, aby pak vnějším nártem chladnokrevně zavěsil – 1:2. Slavia vrhla všechny síly do útoku. Jeseníku, jehož dosavadní bilance byla po šesti odehraných duelech nulová, body přenechat nechtěla. Vyrovnat mohl kanonýr Frank. V rychlostním souboji uspěl, ale zakončení nezvládl. Čapcova hlavička po rohovém kopu Chalupy cestu do sítě také nenašla. Hosté až na výše zmíněné příležitosti drželi těsné vedení bez větších problémů a čekali na možnost vyrazit do protiútoku. Šance pojistit náskok přišla patnáct minut před koncem. Rychlý brejk zakončoval tváří v tvář Kleinovi střídající Formánek, jenže strážce opavské svatyně tygřím skokem spoluhráče podržel. Domácí tento moment vybičoval k závěrečnému náporu. Vypracovali si několik rohových kopů a po jednom z nich srovnal efektní patičkou ve stylu Zlatana Ibrahimoviče stoper Čapec – 2:2. Do konce utkání zbývalo s nastavením deset minut. Převážit misky vah na stranu sešívaných mohl Chalupa, z hranice pokutového území ovšem vystřelil vysoko nad. Podobně vychýlenou mušku měl i jesenický Hloušek. Vše směřovalo k zasloužené remíze, protože ani jeden z týmů nebyl během duelu výrazně lepší. Spravedlnost nicméně byla slepá. Hosté na první divizní body nedosáhli. Po trestuhodné minele jednoho z obránců se totiž k samostatnému úniku dostal Frank a minutu před koncem rozhodl – 3:2.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 6. KOLO

13.9. 2015, 16:00

MFK HAVÍŘOV - FK SLAVIA OPAVA  2:2 (2:1)

Branky: 15. Čižmár, 25. Mikulec z pen. - 14. Exner, 90. Herrmann.

Sestava Slavie: Klein - Pokorný, Vaško, Čapec, Herrmann - Elbl, Exner (78. Falhar), Továrek, Hoza (20. Chalupa), Hujo (70. Žídek) - Frank. Trenér: Petr Čelůstka.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 5. KOLO

5.9. 2015, 10:00

FK SLAVIA OPAVA - 1. FC VIKTORIE PŘEROV  1:3 (1:2)

Branky: 37. Frank - 27., 90. z pen. Dýčka, 23. Kojetský

Sestava Slavie: Klein - Pokorný (84. Žídek), Vaško, Čapec, Herrmann - Elbl, Továrek, Exner (72. Hujo), Hoza, Frank - Džemla (46. Chalupa). Trenér: Petr Čelůstka.

Starší dorostenci po více než slibném startu do sezóny momentálně nezáří. Prohráli podruhé v řadě. Nutno podotknout, že v obou duelech měli proti sobě vynikajícího soupeře.

Od úvodního hvizdu měli navrch hosté. Už ve druhé minutě musel prokázat své kvality brankář Klein, jehož k tygřímu skoku přinutil Kojetský. Chvíli na to otestoval pozornost slávistického gólmana střelou z úctyhodné vzdálenosti Navrátil. Domácí se k prvnímu vážnějšímu ataku dostali po deseti minutách. Frank přenesl hru na Pokorného, který táhlou ranou řádně vyprášil rukavice brankáře Vyorala. Přerov však i nadále působil fotbalovějším dojmem. Hráči hostí byli pohyblivější, lepší v práci s míčem i v soubojích jeden na jednoho, a proto nebylo žádným překvapením, že jako první skórovali. Dýčka prošel z pozice pravého obránce přes dva protihráče, Tomek míč posunul Kojetskému, který propálil Kleina - 0:1. Neuběhlo ani pět minut a bylo to již o dvě branky. Další nebezpečnou akci Viktorie hasil Hoza za cenu nedovoleného zákroku těsně před pokutovým územím. Z následného přímého kopu zvýšil přesně mířenou střelou přes zeď Dýčka. Klein se stačil jen smutně ohlédnout - 0:2. Dva inkasované góly v rozmezí čtyř minut s psychickým rozpoložením svěřenců Petra Čelůstky viditelně zamávaly. Plamínek naděje jim však nedlouho poté vrátil Frank. Do samostatného úniku ho krásným míčem za obranu vyslal Elbl a nejlepší kanonýr probíhajícího ročníku Moravskoslezské divize snížil - 1:2. Domácí vycítili šanci. Hlavička stopera Čapce po rohovém kopu Exnera doslova volala po gólu, ale vyrovnání nepřinesla.

Po návratu z kabin se dlouhé minuty nic, co by stálo za zmínku, nedělo. Míč se pohyboval výhradně mezi šestnáctkami. K vidění byla jen celá řada velmi tvrdých osobních soubojů. Z mírné letargie probral přihlížející diváky až po hodině hry Vaško, ale jeho dvě dalekonosné střely pouze vystrašily zahrádkáře za brankou hostí. Přerov hrál, co potřeboval. Slavii nepouštěl na dostřel a sám několikrát zahrozil. V 69. minutě prošel rohový kop celým pokutovým územím až k neobsazenému Jemelkovi, ten ovšem nabízenou příležitostí pohrdl. Stejný hráč se nedlouho poté efektně zbavil Čapce a pelášil sám na brankáře Kleina. V tandemu viděl ještě lépe postaveného spoluhráče, ale strážce slávistické svatyně předvedl fantastický zákrok, kterým udržel naděje svého týmu na bodový zisk. Vyrovnání bylo ovšem míle vzdálené. Viktorie držela otěže utkání pevně ve své moci. Jemelka si několikrát udělal z domácích obránců slalomové kužely, ale zakončení nezvládl ani jednou. Gólovou tečku za utkáním tak přinesla až poslední minuta. Herrmann při snaze odkopnout míč zahrál v pokutovém území nešťastně rukou a z penalty stanovil konečné skóre Dýčka - 1:3.