Branky: 25. Haas, 35. Šusták, 56. Mařádek.

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička (65. Mathias), Kavan, Frank (68. Klein), Henčl - Kratochvil, Šusták, Kowalski, Škrobánek (56. Herrmann) - Mařádek, Haas.

Branky: 11., 14., 45., 74., 77. Haas, 39., 69. Mařádek, 66. Hypš, 88. Kowalski.

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička (69. Mathias), Kavan, Matějek (8. Frank), Henčl - Kratochvil (62. Hypš), Šusták, J. Vaněk, Škrobánek (59. Kowalski) - Mařádek (71. M. Vaněk), Haas.

18.10. 2015, 15:00

TJ SOKOL LITULTOVICE - FK SLAVIA OPAVA  1:2 (1:1)

Branky: 31. Cihlář - 6. Haas, 77. Mařádek.

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička (64. Herrmann), Kavan, Matějek, Henčl - Kratochvil, Šusták, J. Vaněk, Frank (87. Kowalski) - Mařádek (90. Mathias), Haas.

Poměrně šťastné, ale velmi cenné vítězství si do tabulky Okresního přeboru připsali v neděli muži. Pevnou defenzivou a produktivní ofenzivou uštědřili první porážku letošní sezóny vedoucím Litultovicím. Již před úvodním hvizdem bylo zřejmé, že mužstva pojí vzájemná rivalita. Několik hráčů hájilo barvy obou týmů a nedávný přesun Lukáše Haase do Slavie ještě přilil olej do ohně.

Byl to právě výše zmíněný novic v sešívaném dresu, který na sebe jako první z hráčů výrazněji upozornil. Váhajícího stopera domácích obral o míč, čímž se z čista jasna ocitl tváří v tvář vyběhnuvšímu brankáři. Zakončení následně zvládl na jedničku a po šesti minutách poslal hosty do vedení - 0:1. Litultovické inkasovaný gól viditelně zaskočil. Červenobílí naopak zkoušeli přidat další trefu, což se jim málem nedlouho poté podařilo. Krásnou kombinační akci po ose Vaněk-Šusták-Mařádek zakončoval opět aktivní Lukáš Haas. Druhý zásah ovšem nepřidal. Lídr soutěže pochopil, že musí zapnout na plné obrátky. Sérií dlouhých nakopávaných míčů Slavii zatlačil, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázal. Když už míč propadl až do pokutového území, stoperská dvojice Kavan-Matějek nedopustila ohrožení hostující svatyně. I přesto domácí po půl hodině vyrovnali. Brankář Lorenz špatně načasoval vyběhnutí, čehož ke snadnému skórování využil kanonýr Cihlář - 1:1. Do konce první půle měli více ze hry Litultovice. Žádná nebezpečná situace nicméně z jejich tlaku nevyplynula.

Po změně stran se dlouho čekalo na jakoukoli střeleckou příležitost. Oba celky poctivě plnily defenzivní povinnosti. K vidění tak byla jen celá řada osobních soubojů. Jeden z nich však výrazně promluvil do dění nedělního klání. Domácí Šeuer, ač měl jednu žlutou kartu z prvního poločasu, poslal k zemi unikajícího Vaňka a rozhodčí Tomeš byl nekompromisní. Zkušeného beka poslal předčasně pod sprchy. Litultovice v tu chvíli čekalo více než půl hodinové oslabení. Na hřišti to ovšem dlouho vypadalo, že počty hráčů zůstaly neměnné. Nápor hostí nepřicházel. I nadále se hrálo především mezi šestnáctkami. Hráči ovšem výrazně přitvrdili. Bilance sedmi žlutých a jedné červené karty hovoří sama za sebe. Z mírné letargie probral početnou skupinu přihlížejících až Šusták, jenže rohový kop Kavana nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Neproměněná šance sešívané dlouho mrzet nemusela. V 77. minutě si na Haasův pas naběhl Mařádek, prvním dotekem míč zpracoval do palebné pozice a druhým chytře přehodil brankáře Janetzkého - 1:2. Euforii Slavie mohl vzápětí přiživit jeho útočný parťák Haas. Zakončení však uspěchal. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale defenzivní vozba hostí pracovala bezchybně. Třetí hřebíček mohl naopak zatlouct Mařádek i střídající Kowalski. Když gól nepřineslo ani šestiminutové nastavení, bylo rozhodnuto.

OKRESNÍ PŘEBOR - 9. KOLO

10.10. 2015, 15:00

FK SLAVIA OPAVA - TJ SOKOL BĚLÁ  4:0 (2:0)

Branky: 27., 59. Mařádek, 35. Haas, 89. Šusták.

Sestava Slavie: Lorenz - Herrmann, Kavan (89. Pokorný), Kowalski (52. Hypš), Henčl - Kratochvil, Šusták, J. Vaněk, Frank (M. Vaněk) - Mařádek, Haas (82. Mathias).

OKRESNÍ PŘEBOR - 8. KOLO

3.10. 2015, 15:30

SC PUSTÁ POLOM "B" - FK SLAVIA OPAVA  1:1 (1:1)

Branky: 5. Kačírek - 19. Mařádek.

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička, Kavan, Henčl, Herrmann - Kratochvil, Šusták, J. Vaněk, Frank - Mařádek, Kowalski (82. M. Vaněk).

„Kdyby se hrálo do půlnoci, vítězný gól bychom stejně nevstřelili.“ Trefná poznámka v kabině hostí po závěrečném hvizdu zcela jasně dokumentovala, jak asi zápas na větrné hůrce v Pusté Polomi vypadal.

Utkání dvou celků, jejichž podzimní forma má k ideálu hodně daleko, nabídlo hrstce příznivců velmi zajímavou podívanou. Už v páté minutě se po výkopu brankáře zjevil z čista jasna za obranou Slavie útočník Kačírek a chladnokrevně poslal domácí do vedení – 1:0. Hřiště připomínající spíše nedaleké pole nahrávalo jednoduché kopané plné osobních soubojů. Kloudných akcí bylo jako šafránu. Oba celky proto hrozily především ze standardních situací. Polomský Jurč zkusil překvapit Lorenze například přímo z rohového kopu. Brankář červenobílých s pomocí dobíhajícího Jedličky další inkasovaný gól nepřipustil. Sešívaní čekali na první vážnější příležitost až do 19. minuty. Kowalski překvapil obranu dlouhým vhazováním, kanonýr Mařádek se nejlépe zorientoval v pokutovém území a zakončil ve stylu velkých střelců – 1:1. Od té doby dominoval pouze jeden tým. Slavia. Před odchodem do kabin si nicméně i přes viditelnou převahu žádnou výraznější šanci nevytvořila.

Druhé dějství už přeci jen přineslo mnohem více zajímavých momentů. Benjamínek Frank upaloval krátce po změně stran na strážce branky Pusté Polomi zcela sám, orazítkoval ovšem pouze břevno. Následnou dorážku Kowalského vykopl za již překonaným Kristýnem obránce Sláma. Radovat se mohl také Mařádek, jenže přímý kop Kavana jej zastihl nepřipraveného a v ideální pozici hlavou přestřelil. Převaha hostí byla enormní. Prakticky neregulérní terén přestal představovat překážku v kombinacích. Míče chodily z nohy na nohu, ale střelecká impotence nebrala konce. Mařádek pálil vysoko nad, Vaněk vzápětí polechtal levou tyč. Domácí tým neopustil vlastní polovinu a toužebně vyhlížel závěrečný hvizd. Dělbu bodů mohl ještě odvrátit Frank, jehož ke skórování vybídl Vaněk, ale Kristýn míč reflexivně vyrazil na roh. Z něj našel Kavan přesným centrem na zadní tyči číhajícího Henčla, kterému se dokonce podařilo překonat gólmana. Ve správný čas na správném místě stojící Kubala však zachránil Polomi remízu.  „Prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem. Vstřelili jsme i vedoucí branku. Od dvacáté minuty byl lepší soupeř. Srovnal a zahodil hodně šancí. Pro nás je bod zlatý. Za druhý poločas nezasloužený,“ řekl po utkání domácí kouč Rostislav Halška.

OKRESNÍ PŘEBOR - 7. KOLO

26.9. 2015, 16:00

FK SLAVIA OPAVA - TJ SUCHÉ LAZCE  2:6 (1:2)

Branky: 8. Frank, 76. Mařádek - 19. Kostka, 27. Švec z pen., 54. Vlha, 60. Stuchlík, 78. Šlesinger, 90. Stárek.

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička, Kavan, Matějek, Henčl (35. M. Vaněk) - Kratochvil, Kowalski, J. Vaněk, Frank (78. Vícha), Herrmann (65. Pokorný) - Mařádek.

OKRESNÍ PŘEBOR - 6. KOLO

19.9. 2015, 16:00

TJ SOKOL KOBEŘICE "B" - FK SLAVIA OPAVA  0:6 (0:1)

Branky: 48., 64., 88. Mařádek, 14. Frank, 62. Matějek, 85. Kratochvil.

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička (77. Mathias), Kavan, Matějek, Henčl - Kratochvil, Šusták, J. Vaněk, Herrmann (64. Kowalski) - Frank, Mařádek.

Ráznou odpověď na dvě porážky za sebou dali fanouškům Slavie muži. V Kobeřicích byli lepším mužstvem, na rozdíl od domácího představení s Jakartovicemi proměňovali šance, a kýžený výsledek se dostavil. Sečteno, podtrženo - čisté konto, šest vstřelených branek, tři body.

Skóre po závěrečném hvizdu hovoří jasnou řečí, ale první půle jednoznačná rozhodně nebyla. Příležitosti rozvlnit síť měly oba týmy. Kobeřického Petroše však dvakrát během několika minut nepustilo do samostatného nájezdu špatné zpracování míče. Hosté naopak využili první kloudnější akci. Kratochvil přiťukl míč Frankovi a obstřel mladého kanonýra zaplul přesně do pravého dolního rohu. Brankář Švancar se natahoval marně - 0:1. Perfektně připravený trávník nahrával kombinačnímu fotbalu. Po Vaňkově akci mohl zdvojnásobit vedení červenobílých Mařádek, nicméně tváří v tvář strážci domácí svatyně selhal. Před odchodem do kabin ještě sérií rohových kopů zahrozily Kobeřice, ale žádný z centrů adresáta nenašel.

Druhý poločas už nabídl zcela odlišnou partii. Sešívaní podnikali jeden útok za druhým a za svou aktivitu byli záhy odměněni. Přečíslení čtyři na dva vyřešil Frank přihrávkou Šustákovi, jehož gólovou střelu doklepl před brankovou čarou Mařádek - 0:2. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Henčlovu střelu ovšem zastavila tyč. Frankova dělovka o chvíli později cestu do sítě rovněž nenašla. Podobně jako v domácím utkání tak přispěchal pomoci protrhnout střelecké trápení jeden ze stoperů. Vaněk našel na hranici ofsajdu číhajícího Kratochvila, ten nacentroval do vápna a první sezónní trefu zaznamenal Matějek - 0:3. Za další dvě minuty udeřili hosté počtvrté. Nutno podotknout, že akce, která začala na vlastní polovině, snesla téměř ligové měřítko. Míč doputoval po ose Kavan-Vaněk-Šusták-Kratochvil až k Mařádkovi, jenž pohotovou hlavičkou nedal Švancarovi sebemenší šanci - 0:4.

Po této brance domácí naprosto rezignovali. Zbytek utkání odchodili a toužebně vyhlíželi závěrečný hvizd. Další dva hřebíčky jim však Slavia zasadila v samotném závěru. Kratochvil nejprve využil laxní rozehrávku Komárka - 0:5. Krátce na to zakončil kombinaci Šustáka s Vaňkem nejlepší střelec Okresního přeboru, šestigólový Lukáš Mařádek.

OKRESNÍ PŘEBOR - 5. KOLO

12.9. 2015, 16:00

FK SLAVIA OPAVA - FK JAKARTOVICE  2:3 (0:1)

Branky: 48. Frank, 66. Kavan - 32. Janech, 81. Hlaváč, 85. Urban.

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička, Kavan, Matějek, Henčl - Kratochvil, Šusták, J. Vaněk, Frank, Džemla (19. Hoza) - Mařádek.

Výsledková mizérie pronásleduje mužský výběr i nadále. Názornou ukázkou byl sobotní zápas. Slávisté odešli ze hřiště opět s prázdnou, přestože byli lepším mužstvem a vypracovali si celou řadu brankových příležitostí. Nemohoucnost v zakončení však nebrala konce, za což přišel krutý trest.

První poločas nabídl divákům nezáživný fotbal plný nepřesností a faulů. Hra byla často přerušována z důvodu zakopnutého míče nebo ležících hráčů na obou stranách. I přesto stojí za připomenutí několik zajímavých šancí. Hrozbou pro hostující obranu byl především Mařádek, ale hlavou po Kavanově centru prostor mezi třemi tyčemi minul a neujala se ani otočka, kterou na poslední chvíli zablokoval stoper Hlaváč. Jakartovice hrozily především z protiútoků. Urbanův nájezd z levého křídla i Postřimovského nebezpečnou střelu ovšem brankář Lorenz chytil. Na pohlednou kombinaci po ose Urban-Postřimovský-Janech byl nicméně krátký i on. Bývalý gólman Slezského FC, jenž před týdnem dvakrát rozvlnil síť v Malých Hošticích, poslal hosty do vedení - 0:1.

Po změně stran byl dlouhé minuty na hřišti jen jeden tým - Slavie. Jedličkův pas z vlastní poloviny hřiště převzal rychlonohý Frank a proměnil samostatný nájezd - 1:1. Domácí byli při chuti. Další nebezpečné akce na sebe nenechaly dlouho čekat. Šustákova utěšená rána doputovala od spojnice břevna a tyče až k Henčlovi. Mírně dezorientovaný opavský záložník však nedokázal ze dvou kroků dopravit míč do sítě. O chvíli později pálil opět s chutí hrající Šusták, ale tentokrát mířil vedle. Hosté byli jako na kolotoči, jenže produktivita sešívaných byla žalostná. Další tutovou šanci vypracoval Mařádek pro Kratochvila, navrátilec do sestavy ovšem slibně vyhlížející příležitost prováhal.

Na impotenci spoluhráčů v zakončení se dále už nedokázal dívat stoper Kavan. Zkušený hráč, který shodou okolností působil i v Jakartovicích, nekompromisní ranou zužitkoval přímý kop a soustavný tlak Slavie konečně přinesl kýžené ovoce - 2:1. Do konce utkání zbývalo něco málo přes dvacet minut. Vstřelená branka nakopla červenobílé ještě víc. Pojistku mohl dvakrát přidat Frank, ale v obou případech selhal. Vzápětí neskóroval ani Mařádek či Henčl.

Hosté přežili všechny ataky soupeře a během závěrečné desetiminutovky uštědřili domácím tvrdou lekci z produktivity. Hlaváč, jehož trenér Martinka posunul z obrany do útoku, nejprve vyrovnal - 2:2. Jednalo se o první střelu Jakartovic po návratu z kabin. Infarktový konec nicméně pokračoval. Ze série vyhraných osobních soubojů vytěžil míč Urban a tvrdou ranou rozhodl - 2:3.

OKRESNÍ PŘEBOR - 4. KOLO

6.9. 2015, 15:00

TJ HRADEC NAD MORAVICÍ - FK SLAVIA OPAVA  4:1 (2:0)

Branky: 58., 71. Krejza, 31. Kubánek, 38. Ignác - 81. Mařádek.

Sestava Slavie: Lorenz (77. Lhotský) - Jedlička, Kavan, Henčl, Kratochvil - Herrmann, Šusták (77. M. Vaněk), J. Vaněk, Frank, Škrobánek (14. Matějek) - Mařádek.

Tvrdá lekce z produktivity. Krátká, leč pravdivá poznámka jednoho z fanoušků po závěrečném hvizdu nedělního duelu dokonale vystihla rozložení sil na hřišti.

Hosté v úvodu utkání navázali na výkon z předešlého týdne a kombinační hrou soupeře přehrávali. K výraznějšímu ohrožení domácí branky se však dlouho nedostávali. Veškeré útočné snahy svěřenců Petra Čelůstky totiž končily před pokutovým územím buď nepřesnou finální přihrávkou, nebo ztrátou míče. Vyložené šance se dočkali až po dvaceti minutách, kdy se do vzduchu nejvýše vyšponoval Henčl. Tvrdou hlavičkou jen těsně minul prostor mezi tyčemi. Hradec půl hodiny vyčkával v obranné ulitě, aby z prvního útoku udeřil. Nebezpečný centr Wivegera ještě obrana Slavie odvrátila, ale Kubánkova hlavička po následném rohu Scholtze už v sítí skončila – 1:0. O sedm minut později rozehrál z poloviny hřiště přímý kop Žůrek, dva hráči červenobílých selhali při snaze odkopnout míč do bezpečí, čehož k snadnému zakončení využil Ignác – 2:0. Dvě standardní situace určily ráz celého utkání. V závěru první půle měl možnost zkorigovat stav opět Henčl, jenže ani jeho druhá hlavička z bezprostřední blízkosti neskončila za zády brankáře Mrázka. Oba zmínění si další klání vzájemného souboje přichystali o chvíli později. Henčl vystihl rozehrávku Hradce a po střetu s gólmanem skončil na zemi. Píšťalka sudího však zůstala němá.

Po návratu z kabin utekl domácím Mařádek, v rozhodující chvíli si ovšem příliš předkopl míč a Mrázek jej vychytal. Často používané rčení „nedáš-dostaneš“ tak přišlo znovu na scénu. Špatnou rozehrávku hostí vystihl Holuša, předal míč Ignácovi, jehož centr uklidil do branky Krejsa – 3:0. Slavia nebyla horším mužstvem, jenže střelecká produktivita hráčů v červenobílých dresech byla žalostná. Hradec naopak tvrdě trestal jakoukoli chybu. Scholtzův centr nádherně zakončil Krejsa a zvýšil na hrozivý rozdíl čtyř branek. Nemohoucnost hostí v zakončení pak dokumentoval Kratochvil. Ke skórování jej vybídl Vaněk, ale opavský záložník trefil pouze na brankové čáře stojícího obránce. Čestný úspěch hostí zaznamenal až deset minut před koncem nejlepší střelec probíhající sezóny Mařádek, když hlavičkou zužitkoval přesný centr Kavana.

OKRESNÍ PŘEBOR - 3. KOLO

29.8. 2015, 17:00

FK SLAVIA OPAVA - TJ SLAVIA MALÉ HOŠTICE  4:0 (2:0)

Branky: 17. Mařádek, 23. vlastní, 52. Frank, 58. Škrobánek

Sestava Slavie: Lorenz - Jedlička, Henčl, Hoza, Herrmann - Frank (67. Šusták), Kavan, J. Vaněk, Škrobánek (76. Kowalski), Mařádek (87. Uvíra) - Džemla (63. Horáček)

První vítězství v sezóně, čtyři vstřelené branky, čisté konto spolehlivě chytajícího Lorenze, velmi solidní kolektivní výkon. Hráči i příznivci opavské Slavie opouštěli fotbalový areál s úsměvem na tváři. Malé Hoštice, do té doby vedoucí celek Okresního přeboru, porazili rozdílem třídy. Úspěšný záskok u kormidla týmu prožil Petr Čelůstka, trenér staršího dorostu, který při skládání základní sestavy zalovil hned čtyřikrát ve vlastních řadách. Jak napovídá konečný výsledek, odvážný tah přinesl své ovoce.

První desetiminutovka však patřila hostům. Především šance Blagy ze druhé minuty doslova volala po gólu. Slávisté nicméně tuto i další slibně vyhlížející akce soupeře přežili bez úhony a naopak sami bez předešlého varování udeřili. Mařádek si efektně zpracoval míč do pohybu a křižnou střelou chladnokrevně zavěsil - 1:0. Za dalších šest minut už domácí vedli dvoubrankovým rozdílem. Nutno podotknout, že s přispěním pořádné dávky štěstí. Džemlův střílený centr totiž dobíhající obránce Hoštic nešťastně srazil za záda bezmocného Greipela - 2:0. A mohlo být ještě veseleji. Mařádek vybídl ke skórování Vaňka, jenže opavský záložník nabízenou příležitostí pohrdl.

Do druhého poločasu nastoupili hostující fotbalisté s cílem rychle vstřelit kontaktní gól. To se jim ovšem nepodařilo, právě naopak. Frank se v 52. minutě postavil k přímému kopu a nechytatelnou bombou ve stylu Cristiana Ronalda vyhnal z šibenice všechny pavouky - 3:0. Škrobánek nedlouho poté přidal čtvrtý gól, čímž definitivně rozhodl o osudu utkání. Závěrečná půl hodina nabídla stovce přihlížejícím ještě několik zajímavých šancí na obou stranách, ale žádná z nich ke gólu nevedla.