Branky: 5., 21. Vojtášek, 35. Mlcoušek, 80. Jakeš – 50. Sedláček.

Sestava Slavie: Laci – Prokeš, Tůma, Hoblík, Kurka – Šimeček, Rubý, Štibraný (46. Sedláček), Kurka – Škrobánek (56. Klár), Valík. Trenér: Marek Elbel.

KMK ZUBR PŘEROV - FK SLAVIA OPAVA  0:1 (0:1)

Sestava Slavie: Laci - Hoblík, Sedláček, Tůma (66. Pospíšil), Kurka - Režnar, Štibraný, Rubý (72. Mikuš), Šimeček - Valík (48. Klár), Škrobánek. Trenér: Marek Elbel.

19.9. 2015, 12:15

FK SLAVIA OPAVA - FK JESENÍK  1:3 (1:1)

Branky: 25. Valík - 6. Hapala, 68. Prachař, 78. Vícha.

Sestava Slavie: Laci - Prokeš, Klapetek, Tůma, Kurka - Režnar, Valík, Hoblík, Klár - Vrána, Škrobánek. Trenér: Marek Elbel.

Mladší dorostenci neodehráli vůbec špatný zápas. Přesto odcházeli po závěrečném hvizdu ze hřiště zklamaní, neboť k bodovému zisku jejich snažení nevedlo.

Vstup do utkání vyšel mnohem lépe hostům. Rychlou kombinační akci do rozhozené obrany vyšperkoval Prachař přihrávkou zcela volnému Hapalovi, jehož křižná střela zapadla přesně k tyči – 0:1. Slavia odpověděla utěšenou akcí, nad kterou srdíčko domácích příznivců muselo zaplesat. Kurka přetaženým centrem našel Režnara, ten nezištně předal míč Valíkovi a kapitán červenobílých nemohl odkrytou branku minout – 1:1. Domácí byli při chuti. U jednoho zásahu zůstat nemuselo. Štibraný či Režnar během první půle a Hoblík po změně stran nicméně druhý gól nepřidali. Naopak. Soupeř z Jeseníku během závěrečné desetiminutovky dvakrát rozvlnil síť za zády brankáře Laciho. Domů proto odjel s plným bodovým ziskem.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 6. KOLO

13.9. 2015, 13:45

MFK HAVÍŘOV - FK SLAVIA OPAVA  2:0 (1:0)

Sestava Slavie: Laci - Prokeš, Škrobánek, Tůma, Hoblík - Režnar, Štibraný, Raida, Šimeček (62. Vrána) - Valík, Kurka (41. Klár). Trenér: Marek Elbel.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE E - 5. KOLO

5.9. 2015, 12:15

FK SLAVIA OPAVA - 1. FC VIKTORIE PŘEROV  1:6 (1:3)

Branky: 39. Štibraný - 4., 46. Malenda, 21. Gerold, 23. Tichavský, 77. Dýčka, 79. Vančura.

Sestava Slavie: Laci - Prokeš (49. Kurka), Škrobánek, Tůma, Hoblík - Režnar (78. Černý), Štibraný, Kvasnička (41. Raida), Šimeček - Vrána (73. Nagy), Klár. Trenér: Marek Elbel.

Mladší dorostenci nenavázali na cennou remízu z horké půdy ve Valašském Meziříčí. Vedoucímu mužstvu Moravskoslezské divize jednoznačně podlehli.

Hosté byli lepší od první minuty. Počáteční tlak svého týmu zúročil Malenda, jenž prošel obranou Slavie jako nůž máslem a chladnokrevně překonal bezmocného Laciho - 0:1. Strážce domácí branky byl v permanenci i nadále. Po vyšachování defenzivní vozby červenobílých se na něj opět řítil Malenda, ale brankář Slavie bravurně zakročil. Při dalších akcích Viktorie však svěřence Marka Elbela nezachránil ani on. Během tří minut Přerov dvakrát udeřil a bylo prakticky po zápase. Hosté potvrzovali, že stoprocentní bilance, kterou se od startu soutěže pyšní, není náhodná. Domácí poprvé zahrozili až po půl hodině hry. Centr z pravé strany odvrátil Kučera pouze na kopačku Kvasničky, jehož tečovaná střela pohladila břevno. Slibná šance mladé Opaváky nabudila. V závěru poločasu zatlačili soupeře sérií rohových kopů a po jednom z nich snížil přesně mířenou hlavičkou Štibraný - 1:3.

Druhá půle nabídla více méně totožný scénář. Přerov, stejně jako v úvodu utkání, skóroval hned z první vážnější příležitosti. Kývala přesným centrem našel Malendu, ten se obtočil kolem stopera a utaženou ranou k tyči zvýšil - 1:4. Ke cti domácím je ovšem nutné poznamenat, že se mnohem více dostávali do hry. Výraznější ohrožení branky hostí však jejich snahy nepřinesly. Za zmínku stojí snad jen tečovaná střela Raidy po rohovém kopu Režnara. V závěru střetnutí přidala Viktorie ještě dvě branky a odjela tak z Opavy s plným bodovým ziskem.